هزینه فرانسه مسابقه مصدومیت گاوبازی

هزینه: فرانسه مسابقه مصدومیت گاوبازی بیمارستان اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار اجتماعی آیا سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بر می‌گردد؟

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه امروز مجلس در مورد امکان نامزدی اقلیت‌های دینی در شوراها، گفت که در صورت تایید نهایی این مصوبه، سپنتا نی

آیا سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بر می‌گردد؟

آیا سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بر می گردد؟

عبارات مهم : نگهبان

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه امروز مجلس در مورد امکان نامزدی اقلیت های دینی در شوراها، گفت که در صورت تایید نهایی این مصوبه، سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بر می گردد.

اسفندیار اختیاری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به مصوبه مجلس در اصلاح و تثبیت قانون انتخابات شوراها، ضمن قدردانی از نمایندگان مجلس، گفت: طبق روال این مصوبه به شورای نگهبان می رود و این شورا در مورد آن اعلام نظر خواهد کرد. در صورتیکه مصوبه مجلس از سوی شورای نگهبان تایید نشود، نظر شورا در کمیسیون و صحن مجلس مورد بررسی قرار می گیرد و با پافشاری مجلس روی نظر خود، مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع خواهد شد.

آیا سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد بر می‌گردد؟

وی در عین حال گفت: به نظر من اگر شورای نگهبان این مصوبه را بررسی مجدد کند احتمال تایید آن از سوی شورا وجود دارد. علتش هم این است که در این مدت نظرات قانونی و فقهی متعددی مطرح شده است ضمنا این قانون یک بار ۲۰ سال پیش در شورای نگهبان تایید شده است بعد باید یک بار دیگر احتمال تایید آن مد نظر قرار گیرد.

این نماینده مجلس یادآور شد: اگر احیانا شورای نگهبان نظراتی داشته باشد که مجلس نتواند آن را تامین کند این عنوان از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین وظیفه خواهد شد.

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه امروز مجلس در مورد امکان نامزدی اقلیت‌های دینی در شوراها، گفت که در صورت تایید نهایی این مصوبه، سپنتا نی

اختیاری راجع به پروسه زمانی بررسی این طرح در شورای نگهبان و احتمالا مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: با توجه به اینکه این طرح به قید دو فوریت به تصویب رسیده بود و جزء طرح های اولویت دار است فرآیند آن کوتاه تر از معمول خواهد بود.

نماینده زرتشتیان در مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس در چارچوب قانون اساسی بوده هست، تصریح کرد: طبق ماده ۴ این طرح این مصوبات از شورای پنجم قابل اجراست یعنی در صورت تایید نهایی عطف به ماسبق می شود و در مورد سپنتا نیکنام هم قابل اجرا خواهد بود.

واژه های کلیدی: نگهبان | شورای شهر | مصوبه مجلس | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs